تبلیغات
مطالب اینترنتی - چرا باید به قول مان عمل کنیم؟
 
مطالب اینترنتی
پنجشنبه 28 بهمن 1395 :: نویسنده : نویسندهمفیدستان:

چرا باید به قول مان عمل کنیم؟


خبرگزاری آریا – قابل اعتماد,وفای به عهد

من به افرادی که بر روی حرفشان نمی‌مانند اعتماد نمی‌کنم. اگر کسی چندین بار زیر حرفش بزند، آن موقع است که من می‌دانم فرد مورد نظر قابل اعتماد نیست.

آیا به حرفی که می‌زنید وفادار هستید یا اغلب اوقات از انجام کاری که قول داده‌اید انجام می‌دهید سرباز می‌زنید؟ بسیاری از ما اغلب اوقات درگیر موضوعات این چنینی هستیم. برخی از افراد می‌گویند که تماس می‌گیرند و دیگر با شما تماس نمی‌گیرند. برخی دیگر می‌گویند که پیگیر یک پروژه خواهند شد و در آینده این چنین نخواهد شد. برخی دیگر می‌گویند که کاری را در مدت زمان خاص انجام می‌دهند و متاسفانه زیر حرفشان می‌زنند.
شما نسبت به افرادی که اینگونه رفتار می‌کنند چه حسی دارید؟ کسانی که می‌گویند کاری را به انجام می‌رسانند، اما در واقع هرگز به عهدشان وفا نمی‌کنند.

قبل از صحبت راجع به اهمیت ایستادگی بر روی حرف‌هایمان، بد نیست به این موضوع نگاه کنیم که چطور ممکن است یک فرد به حرفهایی که می‌زند عمل نکند، چه عواملی منجر به بروز این رفتار می‌شود؟

اگر از این دسته از افراد هستید، دو دلیل اصلی عامل بروز این رفتار در شما هستند :
– زمانی که فردی از شما درخواست می‌کند کاری را انجام دهید، شما برای اینکه وی احساس بدی نسبت به شما پیدا نکند سعی می‌کنید تا به او جواب مثبت دهید، حتی اگر خودتان علاقه‌ای برای انجام آن ندارید. در حالیکه اگر واقعاً نمی‌توانید، باید « نه گفتن » را بیاموزید و از آن بهره جویید.

– شما بله را می‌گویید و فکر می‌کنید که می‌توانید کار را انجام دهید، این در حالیست که بخش دیگر وجودتان در مقابل اینکه تحت کنترل قرار بگیرد مقاومت می‌کند. آیا این مهمتر است که تحت کنترل باشید یا اینکه بر سر حرفتان بمانید؟

پنج دلیلی که نشان می‌دهد یا باید چیزی را قبول نکنیم، و یا باید به قول‌مان عمل کنیم :

کمال
برای من، انجام دادن آنچه که حرفش را می‌زنم، به معنی کمال و بی‌نقصی‌ام است. زمانی که بر سر حرفم نمی‌ایستم، احساسی بدی دارم. حرف من برای خودم ارزش دارد و من آن را سبک نمی‌گیرم. اما اگر شما حرفی می‌زنید یا قولی می‌دهید که برایتان ارزشی ندارد، باید علت را پیدا کنید.

اعتماد و اطمینان
من به افرادی که بر روی حرفشان نمی‌مانند اعتماد نمی‌کنم. اگر کسی چندین بار زیر حرفش بزند، آن موقع است که من می‌دانم فرد مورد نظر قابل اعتماد نیست. پس من علاقه‌ام را نسبت به اینگونه افراد از دست می‌دهم و حاضر نیستم وقتم را با آنها تلف کنم. در حالی که این موضوع ناراحت کننده است، به خودم قبولانده‌ام که آنها نمی‌توانند بر روی حرفی که می‌زنند بایستاند و آن را همانگونه که باید و شاید انجام دهند.

احترام به عهد
من دیگر برای افرادی که برای حرف خود ارزش قائل نیستند، احترامی قائل نمی‌شوم. زمانی‌که افراد به من می‌گویند کاری را انجام می‌دهند و از انجام آن سرباز می‌زنند، احساس بدی نسبت به آنها در درونم به وجود می‌آید. در ابتدای مسیر من به آنها یک راه گریز می‌دهم و فرض را بر این می‌گذارم که ممکن است مشکلی مانع از انجام کار توسط آنها شده است. اما در صورتی که وی کارش را بارها و بارها تکرار کند، من دیگر اعتمادم را به وی از دست خواهم داد و دیگر احترامی برای او قائل نمی‌شوم.
در صورتی که می‌خواهید دیگران به شما احترام بگذارند، زمانی بله بگویید که واقعا منظورتان بله است و زمانی نه بگویید که واقعا مظورتان نه باشد. مراقب باشید که ترس شما از تحت کنترل بودن و یا ناراحت شدن فرد مقابل بر روی اعتماد دیگران بر روی شما تاثیر بگذارد.

احترام به نفس
ما نمی‌توانیم زمانیکه دیگران را ناراحت می‌کنیم، احساس با ارزش بودن داشته باشیم. افرادی که حرف خود را انکار می‌کنند، ارزشی برای خود قائل نمی‌شوند و نمی‌توانند بی‌نقص رفتار کنند. آیا احساس تحت کنترل بودن بیشتر از ارزش شخصی خودتان ارزش دارد؟ آیا زمانی‌که نمی‌توانید به قولتان وفادار بمانید، شوخی می‌کنید که می‌توانید ارزش خودتان را نگه دارید؟ احترام به نفس، نتیجه رفتار محترمانه با خود و دیگران است.

قدرت شخصی
قدرت شخصی نتیجه رفتار کردن در راه‌هایی است که ما به آنها ارزش و بها می‌دهیم. در واقع مصداق اصطلاحی است که مرد سرش را از دست می‌دهد و اما زیر حرفش نمی‌زند. این اصطلاح ناشی از قدرت شخصی فرد می‌شود و نشان می‌دهد که فردی حاضر است تا سرحد مرگ پیش برود و اما درستی و تمامیتش را از دست ندهد. سعی کنید با خودتان برای نگهداری حرفتان صادق باشید و تا زمانی‌که نمی‌توانید سر حرفی بمانید، قولش را ندهید.
منبع : salemzi.comلینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

خبرگزاری آریا چرا باید به قول مان عمل کنیم؟ چرا باید به قول مان عمل باید چیزی را قبول نکنیم، و یا باید به قول‌مان عمل کنیم چرا باید به قول مان عمل کنیم؟چرا باید به قول مان عمل یا باید چیزی را قبول نکنیم، و یا باید به قول مان عمل خبرگزاری آریا در روزهای نوروز چه کنیم تا سلامت …چهکنیمتاسلامتبمانیمچرا كودكان از مدرسه رفتن هراس چرا باید به قول مان عمل کنیم چرا قوز می‌ کنیم؟ چرا قوز می‌ کنیم که کمتر به سلامت‌ مان توجه کنیم و ممکن است به عمل جراحی به دلیل باید به آسمان نگاه کرد دارد و چرا باید چنین کنیم روزانه‌مان هم مؤثر باشد باید به آن به اخلاق در عمل مان به مسند امر به معروف کنیم نه نشود؟چرا باید امر به پرواز رویایی لیست هدف و اسامی و کوتاه مدت کنیم این باید چرا؟ چون به قول برایان نباید به صورت گزینشی عمل چگونه با فرزند خود گفتگو کنیم؟ پس باید سعی کنیم درک کنیم نکردم، چرا به فکرم خود را در عمل پیاده کنیم خطرناک ترین جمله دنیا من همینم که هستمچرا باید انرژی خود را بیاییم به خودمان قول دهیم که از و این گونه عمل کنیم بخش پرسش و پاسخ گوگل و مان به به صفحه چرا از را حذف می کنیم و لینکها را به صورت امید به آینده چرا جنگ عراق علیه ایران دفاع مقدس نامیده شد مقدمه جنگ عراق علیه ایران هشت سال به درازا كشید و این مدت ركورد طولانی‌ترین جنگ حتی طولانی چرا خداوند انسان را آفرید؟ علم خدا به سرنوشت انسان به معنی عدم اختیار داشتن انسان در تغییر سرنوشتش نیست بلكه علم خدا به چرا خدا بعضی از انسان ها را بدبخت آفریده؟ شهر سوال در اینجا زندگی رو به یه مسابقه ی دو تشبیه کردین در حالی که میدونین مسابقه ی دو برای تمام چرا حضرت علی ع نام سه فرزند خود را عمر ، ابوبكر و عثمان گذاشت؟ تاریخ آذر تعداد بازدید چرا حضرت علی ع نام سه فرزند خود را عمر ، ابوبكر و عثمان روزنامه خبرورزشی سیدمهدی فاطمی به موقع سربه‌راه شدی پسر استقلال پسر سر به هوای نیم‌فصل اول بود نگاهی به سؤالی که باید از همسر بی وفای خود بپرسید محل تبلیغات به دلیل ارج نهادن به آگهی مشتریان، در این بخش حداکثر آگهی نمایش داده می شود و هفت سرمایه گذاری با سود کلان هفت سرمایه گذاری کوچک درعشق که سود کلانی برای آقایان به ارمغان می آورددر سرتاسر این مقاله چگونه با تجاوز جنسی مقابله کنیم یکی از مشکلات اساسی در راه کمک به قربانیان تجاوز جنسی و سکس خشونت آمیز ، نه تنها در ایران دستورالعمل تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی به پیمانی و رسمی جام جم آنلاین معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور با توجه به سوال های متعدد دانلود کتاب به قول پرستو به قول شازده کوچولو به قول بهروز وثوق شعر به قول پرستو اهنگ غمگین به قول اظری به قول پرستوها به قول معروف یعنی چه به قول معروف

مطلب چرا باید به قول مان عمل کنیم؟ در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :چرا باید به قول مان عمل کنیم؟
http://mofidestan.ir/%da%86%d8%b1%d8%a7-%d8%a8%d8%a7%d9%8a%d8%af-%d8%a8%d9%87-%d9%82%d9%88%d9%84-%d9%85%d8%a7%d9%86-%d8%b9%d9%85%d9%84-%da%a9%d9%86%d9%8a%d9%85%d8%9f/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : نویسنده
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :